Mahallelerimiz

image description
image description

Doğankent Mahallesi

İlçe Merkezinin kurulu bulunduğu Doğankent (Merkez) mahallesinin yerleşim yeri bölge coğrafyasına göre nispeten toplu olup, ulaşım, haberleşme, su, elektrik ve altyapı hizmetlerinin büyük çoğunluğu tamamlanmış durumdadır. İlçedeki iş yerlerinin hemen hemen tamamına yakını bu mahallede toplanmış bulunmaktadır.


Sadaklı Mahallesi

Tirebolu-Doğankent Karayolunun iki yanında dağınık bir yapıya sahip olarak yerleşmiş olan Sadaklı mahallesi daha çok kamu kurumları ve okulların bulunduğu bölümde son yıllarda hızlı bir gelişim göstermiştir. Okullar ve resmi binaların tamamına yakını bu mahallenin merkez mahalle ile birleştiği kesimde konuşlanmış bulunmaktadır. Arslancık Santralına su temin edecek tünelin Doğankent'ten giriş kısmı da bu mahallemizin Alimler Sokağının olduğu bölümde bulunmaktadır. Sadaklı mahallesinin bir kısmının 1990 Sel afetinde zarar görmesi nedeniyle Harşıt Çayının hemen yanı başında konuşlanan mevkii afet bölgesi olarak ilan edilmiştir.Arslancık barajı inşaatının başlamasıyla Harşit Çayı kenarındaki Alimler Sokağın bulunduğu yerleşim yerinin boşaltılarak başka yere nakli kaçınılmaz olacaktır.Sadaklı mahallesi Kisedüzü Küme Evleri ve Okulları Küme Evlerinin bulunduğu mevkiinin yol ve kanalizasyon hizmetinin ihtiyaca cevap verecek şekilde giderilmesi gerekmektedir.


Süttaşı Mahallesi

Bu mahalle meyilli bir arazi yapısına sahip olduğundan yerleşim de dağınık bir şekildedir. Ulaşım sorunu hemen hemen çözümlenmiş durumda olan mahallenin Deregözü mevkiindeki vasıta yolu Karayolları ağına alınmıştır. Hidroelektrik Santralı, idari bina ve lojmanları bu mahallede konuşlanmış bulunmaktadır. Mahallede 1 ilköğretim okulu, 2 B.S.İ.Okulu bulunmaktadır. Tepealan, Kayabaşı, Ağaçbaşı yaylaları Süttaşı Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.


Yenimahelle Mahallesi

İlçe Merkezinin kurulu bulunduğu Doğankent (Merkez) mahallesinin ikiye bölünmesiyle 2010 yılında oluşturulan mahellemizdir.


Yeşiltepe Mahallesi

Süttaşı Mahallemizin Belen, Kıyıköy ve Çöçen mevkilerinin Süttaşı Mahallesinden ayrılarak 2010 yılında oluşturulan mahallemizdir.